שאלות נפוצות

ריכזנו עבורכם את השאלות הנפוצות ביותר על מערכות סולאריות 

איך עובדת מערכת סולארית?
arrow_Opened.png
arrowClosed.png

מערכת סולארית ממירה את קרינת האור הנוצרת מאנרגיית השמש -לחשמל בעזרת פאנלים סולאריים הבנויים מתאים פוטו - וולטאים, ובעזרת ממיר מתח המתחבר לרשת החשמל דרך לוח החשמל הביתי שלכם.

למי מתאימה מערכת סולארית?
arrow_Opened.png
arrowClosed.png

מערכת סולארית מתאימה לכל בעל נכס עם גג פנוי אשר מעונין לנצל אותו לטובת מערכת סולארית.

כמה זמן לוקחת התקנה של מערכת סולארית?
arrow_Opened.png
arrowClosed.png

ההתקנה בפועל של מערכת סולארית אורכת ימים בודדים. התהליך כולו, מרגע ההחלטה ועד חיבור המערכת לרשת החשמל אורכת כ 3 חודשים לטובת המצאת האישורים הרלוונטים מהגורמים השונים.

האם השקעה במערכת סולארית היא רווחית?
arrow_Opened.png
arrowClosed.png

מערכות סולאריות ביתיות מגיעות לתשואה של 12-18% ומערכות מסחריות יכולות להגיע ל-24%. מחזירים את ההשקעה בכ-7 שנים למערכת ביתית וכ-5 שנים במערכת מסחרית. המערכות עומדות ל-25 שנה אם ירידה של פחות מ-0.5% לשנה. לכן מערכת סולארית היא לא רק רווחית, אלא השקעה נבונה לזוגות צעירים, פנסיונרים, קרנות וכל משק בית הרוצה השקעה פיננסית יציבה ומניבה ל-25 שנה.

האם קיימות אופציות למימון מערכת סולארית?
arrow_Opened.png
arrowClosed.png

היום קיימות תוכניות ייעודיות לחשמל סולארי בבנקים הגדולים. הבנקים מציעים עד 100% מימון, עד 10 שנים, עם ריבית של פריים + 1.5%. (יש לנו לקוחות שאפילו קיבלו ריבית של פריים  מינוס 0.5%!)

אילו אישורים צריך להוציא לטובת התקנת מערכת סולארית ?
arrow_Opened.png
arrowClosed.png

כדי לקבל אישור להתקנת מערכת סולארית יש צורך במס' אישורים (תכנית חשמל, אישור קונסטרוקטור, אישור מהנדס חשמל, תיאומים מול חברת חשמל, רישום במשרד האנרגיה ועוד...) אך אל דאגה, אנחנו נדאג לבצע את כל תהליך הרישוי עבורכם ונדאג לכל המסמכים הדרושים! 

איך פועלת מערכת סולארית בחורף?
arrow_Opened.png
arrowClosed.png

המערכת פועלת ומייצרת חשמל באור יום (וישנה בלילה). הספק הייצור משתנה מיום ליום ומעונה לעונה, כשבחורף המערכת מייצרת פחות מאשר בקיץ. אך מכיוון שתכנון המערכת מבוצע ע"פ ממוצע שעות אור יום שנתי - אין לזה משמעות. בפועל, בקיץ המערכת הסולארית תייצר עודפים שיעמדו 

לזכותכם בימים הגשומים והאפורים.

מה דורשת תחזוקה של מערכת סולארית?
arrow_Opened.png
arrowClosed.png

תחזוקה שוטפת של מערכת סולארית כוללת בעיקר שטיפה וניקיון של הפאנלים מלכלוך. ההמלצה היא כ 3-4 פעמים בשנה לשטוף את הפאנלים.

האם יש אחריות על מערכות סולאריות?
arrow_Opened.png
arrowClosed.png

מרבית היצרנים המובילים מעניקים 25 שנות אחריות עבור ביצועי הפאנלים הסולאריים (הפאנלים צפויים לפעול עשרות שנים)

על הממיר האחריות היא של 12 שנים, עם אופציה להרחבה ל-25 שנים.

האם קיימת סכנת קרינה ממערכת סולארית?
arrow_Opened.png
arrowClosed.png

הפאנלים הסולאריים הינם מרכיבים פאסיביים לכן אין קרינה , ממיר המתח של המערכת מייצר מעט קרינה העומדת בכל התקנים, אך אין בו שום סכנה ממשית והוא מותקן מחוץ לבית.

האם יש ביטוח למערכת סולארית?
arrow_Opened.png
arrowClosed.png

כמובן! ניתן לבטח מערכות סולאריות. כיום חברות הביטוח מציעות כיסוי ביטוחי למערכות סולאריות במסגרת ביטוח משלים. הכיסוי הביטוחי כולל נזקי שבר, מזג אויר וביטוח כנגד אובדן הכנסה במקרה של צורך בתיקון.

מהם הסוגים השונים של פאנלים סולאריים?
arrow_Opened.png
arrowClosed.png

יש מס' סוגים שונים של פאנלים פוטו-וולטאים – מונוסיליקון, פוליסיליקון, PERC, ואפילו פרסקוביטים. אפשר לקרוא על הצד הטכני של כל סוג פאנל בקישורים למעלה. אנחנו עובדים עם ארבעה יבואנים רשמיים בארץ שמייבאים פאנלים של חברות שונות. ביניהם: Longi, JA Solar, Jinko, Sunpower QCell, Eging, ועוד.. כל החברות הם בדירוג Tier 1  של בלומברג ובין המותגים המוכרים ואיכותיים בעולם.

צרו קשר

בשליחת טופס זה, אני מאשר/ת שקראתי והבנתי את תנאי השימוש ומדיניות הפרטיות של קדמה סולארי

kedma_white_logo.png