חיפוש
  • Tom Kleinurd

איך עובדת אנרגיה סולארית ?

עודכן ב: 10 ספט 2020

מבחינה מדעית - בכל שניה השמש הופכת מיליוני טונות מהמסה שלה לאנרגיה דרך חלק שנקרא פוטון. חלק זעום מהאנרגיה הזו מגיע לכדור הארץ, הנמצא במרחק של 150 מליון ק"מ ה'מסע' הזה אורך קצת יותר משמונה דקות . קרינה כוללת 2 רכיבים ישיר-sunshine ולא ישיר-daylight וכן אפשר ליישם רכיב שלישי קרינה שמוחזרת חזרה מהקרקע חזרה.

סך כל האנרגיה המגיעה לפני כדור הארץ בשנה מהשמש הוא 885 מיליון טרוואט שעה פי 6200 מכמות האנרגיה הראשונית שנצרכה על ידי האנושות ב 2008 ופי 4200 מהאנרגיה שצפוי להיצרך ב 2035(לפי הערכות ה IEA- ארגון האנרגיה העולמי).

ניתן לעשות כמה שימושים עם האנרגיה שמגיעה:

1. שימוש באנרגיה לחום - חימום מים בבתים וחימום חללי משרדים ומפעלים - המים המחוממים בקולטים זורמים לדודי שמש או לתעלות אוורור עד לשימוש בהם.

דוגמא דודי השמש בגגות - בישראל שטופת השמש חוסכים כ-3%-4% מתצרוכת החשמל של ישראל. על ידי השימוש הנרחב בטכנולגיה.


2. ליצור חשמל מאנרגיה תרמית - חימום נוזלים ליצירת קיטור אשר משמש להנעת טורבינה על ידי

שימוש במראות, עדשות או תאים פוטו וואלטים על מנת לרכז את קרני שמש מאזור רחב לאזור מצומצם. החשמל מיוצר כאשר אור השמש המרוכז הופך לחום ואדים של הנוזל מניעים טורבינה אשר מייצרת חשמל.3. יצור חשמל בתאים פוטו-ולטאים באמצעות תאים סולאריים אשר ממירים את אנרגית האור ישירות לחשמל

יש אפשרות לשלב בין כמה מהסוגים כמו המתקן שנבנה באשלים שכולל - שלושה סוגי תהליכי הפקת חשמל: תחנת כוח תרמו-סולארית, תחנת כוח פוטו-וולטאית והפקת חשמל באמצעות שריפת גז


17 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול