חיפוש
  • kedmasolar

היסטוריה הסולארית- מתי נוצר הפנאל הראשון?

עודכן ב: 10 ספט 2020

1839 התגלה האפקט הפוטו-וואלטי על ידי מדען צרפתי בשם אדמונד בקרל בהיותו בן 19

1883 נבנה התא הפוטו-וולטאי הראשון מסלניום מצופה זהב על ידי צ'ארלס פריטס .

1905 אלברט איינשטיין תיאר את מהות האור והאפקט הפוטואלקטרי המחקר הראשון שפורסם בכתב העת הנחשב "שנתון פיזיקה" וזכה בפרס נובל בפיסיקה על בסיס גלוי זה בשנת 1921.


1954 שלושה חוקרים אמריקאים המציאו תא סולארי עם יכולת ניצול של 6% באור שמש ישיר

1955 בנתה חברת בל את הלוח הפוטו- וואלטי הראשון העשוי משורה של רצועות סיליקון כאשר הציבו אותן בשמש הצליחו לכלוא את האלקטרונים החופשיים ולהמיר אותם לזרם חשמלי.

1956 תכנן האדריכל פרנק ברידג'רס את בניין המשרדים המסחרי הראשון בעולם שבראשו פנאל סולארי לחימום מים מערכת שמש זו עדיין פועלת ברציפות מאז אותה תקופה.

1958 שיגרה ברית המועצות את הלווין הראשון שעשה שימוש בתאים פוטו-וולטאיים על מנת לספק אנרגיה בסיפון.

1960 הופמן אלקטרוניקה מצליחה להשיג 16% יעילות בייצור.

1970 ד"ר אליוט ברמן וחברת EXXON מצליחים להוריד את מחיר הסולארי מ100$ לואט ל20$ לואט כאשר המחיר ירד מתחילים להשתמש בסולארי למגדלורים, רכבות ונורות האזהרה.

1980 ארקו סולארי החברה הראשונה שמייצרת מגה וואט של פוטו-וולטאי בשנה.

1982 נבנה השדה הפוטו וואלטי הראשון בקיבולת של 1 מגה וואט על ידי חברת ארקו סולארי.

1986 נבנה השדה התרמי-סולארי הגדול בעולם בקליפורניה- השדה מכיל שורות של מראות שמרכזות את אנרגיית השמש ומערכת צינורות מעבירות חום יוצרות קיטור שמניע טורבינה ליצירת חשמל.

מאז שנות ה-90 מאמצים רבים של מדינות וחברות פרטיות להגברת היעילות של הפנאל הסולארי, פיתוח טכנולגיות מתאימות, יצירת שימושים וסוגי פנאלים חדשים וכמובן הורדת העלויות לייצר ושינוע מארצות רחוקות הביאו את תעשיית האנרגיה הסולארית למקום בו היא נמצאת היום.


מדינות רבות בעולם הבינו שהעתיד הוא סולארי לכן משנות ה-90 נוצרה תחרות סמויה בין סין לארה"ב ואירופה על הייצור האיכותי והזול ביותר כמו במקרים רבים סין גברה על אירופה וארה"ב וכיום מתוך 10 החברות הגדולות ביותר בעולם 8 הן חברות סיניות 1 דרום קוריאה ו1 מקנדה.כיום הירידה בעלויות, הגברת היעילות וההכרה הבינלאומית בנזקים בשימוש בדלקים מאובנים הביאו את מדינות העולם להבנה שהעתיד הוא אנרגיות מתחדשות. סין היא המובילה בייצור כאשר היא מייצרת 130 gigawatts ומדינות באירופה כמו גרמניה הגיעו כמעט לייצור מלא של חשמל מאנרגיות מתחדשות. .מתוך: מערכות שבונו בסין בצורה של דובי פנדה
14 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול